Ing. Ivo Toman, MBA


Vládní zmocněnci pro výstavbu dopravních staveb se sešli v Pardubicích

Ing. Ivo Toman, MBAStalo seVládní zmocněnci pro výstavbu dopravních staveb se sešli v Pardubicích

Všech pět zmocněnců vlády pro výstavbu liniových dopravních staveb se ve středu 3. června sešlo v Pardubicích s vedením Ředitelství silnic a dálnic ČR. Jednali o aktuálním stavu příprav a realizace dopravních staveb i o nedostatku finančních prostředků určených na tyto projekty.
„Finanční prostředky jsou bolístkou nás všech. Samozřejmě chceme podniknout všechny možné kroky a jednat o záchraně rozpočtu na dopravní infrastrukturu. V tomto směru podporujeme jednohlasně všechny aktivity ministra dopravy, které povedou k dostatečnému financování přípravy a výstavby klíčových staveb v dopravě," uvedl Ing. Ivo Toman, vládní zmocněnec pro výstavbu rychlostní komunikace R35 a hostitel setkání. „Těší mne, že důležitost R35 si uvědomují všichni napříč ministerstvy a dalšími státními orgány a tak věřím, že „pětatřicítka" v tomto směru ohrožena není," dodal Toman.
Zmocněnci s vedením Ředitelství silnic a dálnic také hovořili o nutnosti změny legislativy v oblasti výkupu pozemků. To je totiž další z problémů, které výstavbu nových silnic často velmi zbytečně komplikují.
Po skončení jednání se zmocněnci vlády vydali na exkurzi stavby prvního úseku R35 od Sedlic do Opatovic nad Labem. Prohlédli si stavbu mimoúrovňového křížení v Opatovicích nad Labem a také si projeli přibližně 3 kilometrový úsek z Opatovic směrem k dálnici D11. Jedná se o vůbec první úsek rychlostní komunikace R35 na území Pardubického kraje.
„Byla to taková premiéra před listopadovým otevřením. Ještě jsme si nemohli vyzkoušet plnou rychlost povolenou na dálnicích a rychlostních komunikacích, ale i tak to byl zážitek. Komunikace má již téměř hotový povrch, zbývá dokončit některé poslední povrchové práce, instalovat svodidla, značení apod. V listopadu se skutečně bude po této komunikaci jezdit," prohlásil Ivo Toman.


Seznam zmocněnců vlády:
Ing. Ivo Toman, zmocněnec vlády pro liniovou výstavbu rychlostní komunikace R35
Ing. Milan Venclík, zmocněnec vlády pro liniovou výstavbu rychlostní komunikace R43 a R52
Ing. František Kopecký, zmocněnec vlády pro liniovou výstavbu silnice I/11 a I/57
Ing. Jan Zborník, zmocněnec vlády pro liniovou výstavbu rychlostní komunikace R6
Ing. Miroslav Jaroš, zmocněnec vlády pro liniovou výstavbu silnice I/19 a I/20

 

Ptejte se:

Zeptejte se mně, na cokoli chcete.