Ing. Ivo Toman, MBA


V hejtmanské kanceláři jak na střelnici

Ing. Ivo Toman, MBAStalo seV hejtmanské kanceláři jak na střelnici

Střelba na létající terče a virtuální divoké kachny se ve čtvrtek 2. října ozývala z pracovny hejtmana Pardubického kraje. Ivo Toman totiž přijal olympijského vítěze Davida Kosteleckého, který letos v Pekingu triumfoval v disciplíně trap, kde i v hustém dešti jen čtyřikrát minul asfaltový terč. Oba muži hned měřili své síly ve střelbě. Posloužila jim k tomu mobilní laserová střelnice. Střílelo se z pušky i z pistole a výsledky byly vcelku očekávané.

 

V neoficiálním souboji s Davidem jsem vystřílel krásné druhé místo,“ smál se hejtman. V trapu, tedy střelbě na létající terč, ale i na divoké kachny, byl rozdíl mezi oběma střelci znatelný, i když David Kostelecký střílel od pasu. Ve střelbě pistolí na terč a na čas ale byly výkony vcelku vyrovnané.

 

Tahle střelnice je dobrá zábava, na olympijské zlato bych na ní však asi nenatrénoval,“ prozradil Kostelecký. Ten do Pardubic přicestoval přímo ze závodů v Bělorusku, a proto s sebou neměl zlatou olympijskou medaili. Za to přivezl svou pušku italské výroby o váze přibližně 4 kg, která vzbudila zájem nejen u přítomných mužů, ale i žen.

 

David je velmi sympatický a skromný člověk. Setkání s ním bylo opravdu příjemné. Držím mu palce, aby svůj výkon zopakoval i za čtyři roky,“ řekl po setkání hejtman Toman.

Ptejte se:

Zeptejte se mně, na cokoli chcete.