Ing. Ivo Toman, MBA


Úspěchy paralympiků ocenili i krajští politici

Ing. Ivo Toman, MBAStalo seÚspěchy paralympiků ocenili i krajští politici

Hejtman Ivo Toman, vicehejtman Roman Línek a náměstkyně hejtmana Marie Málková na dnešní odpoledně pozvali do Pardubic hendikepované sportovce, kteří reprezentovali Pardubický kraj na paralympiádě v Pekingu, a také jejich trenéry a příbuzné. Chtěli jim tak poděkovat za skvělou reprezentaci regionu a pogratulovat k dosaženým výsledkům.

 

Už v pozvánce bylo avizováno, že setkání bude mít neformální charakter, a po počátečním oboustranném oťukávání se skutečně rozproudila nevázaná diskuze o věcech sportovních i mimosportovních. Řeč byla o samotných sportovních výkonech, o plných stadionech i problémech se slučováním kategorií, ve kterých hendikepovaní sportovci startují, ale i o smlouvání v čínských obchodech, ochutnávání netradičních pokrmů nebo o kontaktech s obyvateli Pekingu. Příjemné posezení zakončili představitelé kraje předáním malých dárků a slibem, že finanční i morální podpory se hendikepovaným sportovcům bude od Pardubického kraje dostávat i nadále.

 

Pardubický kraj na paralympijských hrách v Pekingu reprezentovalo celkem 12 sportovců z nichž se dnešního setkání zúčastnilo 8. Byli mezi nimi i čtyři z celkových pěti držitelů paralympijských medailí. Z pracovních důvodů nemohl do Pardubic přicestovat reprezentant Hvězdy SKP Pardubice Martin Němec, který získal bronzovou medaili ve vrhu koulí. Jeho oddílový kolegové diskaři Jana Fesslová a Martin Zvolánek, a Jan Vaněk, který reprezentoval v hodu kuželkou, však své medaile stejné hodnoty hostitelům představili. Pátý bronz do krajské sbírky připojil boccista Radek Procházka, který závodí za TJ Léčebna Košumberk. Se svými výkony mohly být nicméně spokojeni i všichni ostatní účastníci her. Někteří z nich si vylepšili své osobní rekordy a pouze zmíněné slučování kategorií jim zabránilo v zisku cenných kovů. To byl případ i Miroslavy Sedláčkové z TJ Jiskra Ústí nad Orlicí. Mirka ve své kategorii zrakově postižených zaběhla dokonce světový rekord na trati 1 500 m, ve sloučeném závodě však tento výsledek stačil „jen“ na páté místo.  

Ptejte se:

Zeptejte se mně, na cokoli chcete.