Ing. Ivo Toman, MBA


Silničáři už po šesté oceňovali nejzdařilejší stavby

Ing. Ivo Toman, MBAStalo seSilničáři už po šesté oceňovali nejzdařilejší stavby

V Pardubickém kraji silničáři už po šesté oceňovali nejzdařilejší stavby silničního hospodářství za rok 2008. Vítězům ve třech kategoriích gratuloval i předseda dopravního výboru Zastupitelstva Pardubického kraje a vládní zmocněnec pro výstavbu rychlostní silnice R35 Ivo Toman.

V šestém ročníku soutěže byly vyhlášeny kategorie o nejzdařilejší mostní stavbu, o nejzdařilejší modernizovaný úsek silnice a o nejzdařilejší dopravně bezpečnostní stavbu. Protože se jednalo o krajskou soutěž, hodnotily se stavby na silnicích II. a III. třídy.
„U soutěže jsem byl i v minulých letech jako náměstek hejtmana pro dopravu a posléze také jako hejtman a velmi dobře si uvědomuji, jak je důležité stavbaře ocenit a poděkovat jim za dobrou práci. Na silnicích se v uplynulém období udělalo hodně skvělé práce, ale velký kus jí stále zůstává před námi. Přál bych si, aby v této momentálně těžké době byly peníze na modernizaci silnic a mostů a abychom tak stále zlepšovali kvalitu cestování pro řidiče i pasažéry hromadné dopravy," prohlásil Ivo Toman.

V kategorii Nejzdařilejší mostní stavba první místo získala modernizace mostu na silnici III. třídy ve Verměřovicích, kterou podle projektu Ing. Josefa Pořického ze společnosti OPTIMA Vysoké Mýto prováděla firma M-Silnice a.s.

V kategorii Nejzdařilejší modernizovaný úsek silnice zvítězila firma Skanska DS a.s., která podle projektu Ing. Jiřího Šejnohy zmodernizovala průtah Vlčnovem na silnici III. třídy.

Nejzdařilejší dopravně bezpečnostní stavbu vybudovala firma Chládek a Tintěra Pardubice. Podle projektu Ing. Petra Novotného zmodernizovaly úsek silnice III. třídy mezi Pardubicemi a Ohrazenicemi.

Ptejte se:

Zeptejte se mně, na cokoli chcete.