Ing. Ivo Toman, MBA


Pardubický kraj a ministr vnitra nadělovali

Ing. Ivo Toman, MBAStalo sePardubický kraj a ministr vnitra nadělovali

Pondělí 29. září bylo v Pardubickém kraji ve znamení nadělování dárků. Samospráva Pardubického kraje předávala věcné vybavení Policii ČR, ministr vnitra Ivan Langer dobrovolným hasičům.

 

„Pardubický kraj chtěl vyjádřit poděkování za dobrou spolupráci Policii ČR a udělal to pomocí vybavení pardubického operačního střediska a všech čtyřech okresních ředitelství. Byl jsem velmi rád, že se tohoto slavnostního aktu zúčastnil i ministr vnitra Ivan Langer, který navíc do Pardubic přivezl dobré zprávy. Krajské ředitelství Policie ČR pro náš kraj totiž v Pardubicích skutečně bude a jeho sídlem se stane zrekonstruovaný objekt současného okresního ředitelství. Policie bude dál na dobré adrese. Ale co je nejdůležitější - je to reálný projekt, který kraj s nadšením vítá," řekl hejtman Ivo Toman.

 

Pardubický kraj operačnímu středisku letos věnoval už druhou plazmovou obrazovku a řídící počítač. První z nich sleduje pohyb služebních vozidel ve městě Pardubice, druhá mapuje celý Pardubický kraj. „Je to základ budoucího krajského operačního střediska," dodal hejtman. Ten společně s vicehejtmanem Pardubického kraje Romanem Línkem také předal ředitelům okresních ředitelství v Pardubicích, Chrudimi, Svitavách a Ústí nad Orlicí celkem 8 sad přenosných navigačních přístrojů pro automobilovou navigaci. Vše, včetně obrazovky, v hodnotě 200 tisíc korun.

 

Hejtman Ivo Toman poté doprovodil ministra vnitra Ivana Langera do sídla krajských hasičů v Pardubicích. Tady předali ochranné obleky včetně obuvi 10 jednotkám dobrovolných hasičů. Byla to první „vlaštovka", do konce letošního roku budou takto vybaveny všechny jednotky 443 obcí v Pardubickém kraji. Tyto komplety jsou sborům dobrovolných hasičů, konkrétně jednotkám kategorie JPO V, předávány díky projektu ministerstva vnitra v hodnotě 295 mil. Kč. Vybaveno bude 33 330 dobrovolných hasičů z celkem 5 500 obcí v ČR. Tento projekt ocenil i hejtman Toman: „Bez dobrovolných hasičů si život nedovedu představit. Nejen že pomáhají při mimořádných událostech a úzce spolupracují s profesionálními hasiči, ale také velmi často hýbají společenským děním na obcích. Pardubický kraj se jim za to snaží také pomáhat, např. za uplynulé čtyři roky jim na grantech a dotacích uvolnil téměř 13 mil. korun."

 

Z rukou ministra Langera si ochranné oděvy odvezli starostové a hasiči z obcí Litětiny-Dolní Roveň, Litošice, Rozhraní, Opatovec, Benátky, Lhůta-Vysoké Mýto, Podlažice-Chrast, Kunčí-Slatiňany, Městec-Chroustovice, Štěpánov-Skuteč. Horní Jelení navíc získalo vozidlo Volkswagen.

 

Třetí zastávkou ministra vnitra Ivana Langera byla pardubická Hypernova. Byl tu totiž instalován dočasný CzechPoint - Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál. Ten je jakýmsi „úřadem na jednom místě". Na počkání a bez front tu veřejnost může získat výpisy z katastru nemovitostí, obchodního rejstříku, rejstříku trestů či živnostenského rejstříku. V Pardubickém kraji už takových CzechPointů existuje na 130. Jsou na úřadech měst a obcí, na poštách, u notářů i v sídlech hospodářských komor. Pardubický kraj CzechPoint provozuje společně s městem Pardubice v informačním centru pod Zelenou bránou v Pardubicích.

 

Ptejte se:

Zeptejte se mně, na cokoli chcete.