Ing. Ivo Toman, MBA


Napojení krajských metropolí na dálniční síť pokračuje

Ing. Ivo Toman, MBAStalo seNapojení krajských metropolí na dálniční síť pokračuje

Poklepáním základního kamene zahájili představitelé Ředitelství silnic a dálnic ČR společně s hejtmany Pardubického a Královéhradeckého kraje výstavbu čtyřpruhu mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Tento nový úsek silnice I/37 Hrobice - Ohrazenice nejenom propojí obě krajská města, ale také připojí severovýchodní Čechy na dálniční síť. Napojením I/37 na opatovickou křižovatku totiž motoristé získají pohodlný nájezd na rychlostní silnici R35 a dálnici D11.
„Je to stavba, která s rychlostní silnicí R35 úzce souvisí. Bez čtyřpruhu mezi krajskými metropolemi bychom dopravu sjíždějící z pětatřicítky, potažmo D11 zcela zahltili," řekl zmocněnec vlády pro liniovou výstavbu R35 a D11 Ivo Toman a dodal: „Úsek Hrobice - Ohrazenice je první vlaštovkou. V dalších etapách se bude pokračovat z Hrobic na druhou stranu k Březhradu. Během několika týdnů započne výstavba třetího patra opatovické křižovatky, tedy R35. Toto vše z Opatovic vytvoří důležitý dopravní uzel."
Úsek Hrobice - Ohrazenice je dlouhý cca 6,5 km a dokončen by měl být v září 2011. Stavba navazuje na již dokončený čtyřpruh z Pardubic do Ohrazeni a na svém opačném konci se připojí k čtyřpruhové stavbě v Opatovicích nad Labem. Stavba je řešena v polovičním profilu, připojí se k již několik let hotové současné silnice I/37. Na stavěném úseku nejsou žádné mostní objekty ani mimoúrovňová křížení. Zhotovitelem stavby je společnost M-silnice a.s., investorem Ředitelství silnic a dálnic ČR. Stavební náklady jsou odhadovány na cca 900 mil. Kč.

Ptejte se:

Zeptejte se mně, na cokoli chcete.