Ing. Ivo Toman, MBA


Koncert v Luži

Ing. Ivo Toman, MBAStalo seKoncert v Luži

V pátek 4. 7. se v Luži, v poutním chrámu P. Marie, pomocnice křesťanů, na Chlumku konal koncert duchovní hudby W. A. Mozarta, konkrétně zaznělo rekviem D mol v provedení komorní filharmonie Pardubice, kterou řídil Roberto Montenegro z Uruguay. Zpíval Český filharmonický sbor Brno pod vedením sbormistra Petra Fialy, sólových partů se ujali Anna Havlenková (soprán), Edita Adlerová (alt), Petr Levíček (tenor) a Ivo Hrachovec (bas).


„Koncert jsme pořádali již v loňském roce a měl velký úspěch. Letos jsme sázeli již na osvědčené koně, pozvali jsme stejného dirigenta i filharmonii. Chtěli jsme přivést kvalitní hudbu na malé město. Chtěli jsme si udělat radost," s úsměvem vzpomínal na nádherný večer starosta Luže, Ing. arch. Tomáš Soukup (ODS).


Koncert si přijeli poslechnout osobnosti z vedení kraje i okolních měst: hejtman Ivo Toman, první náměstek hejtmana Roman Línek, starostka Hlinska Magda Křivanová, starosta Heřmanova Městce Aleš Jiroutek nebo starosta Chrudimi Jan Čechlovský. Zúčastnil se i senátor Jiří Stříteský a poslanec Ladislav Libý. Hlavním sponzorem byl Miroslav Popelka. Hudbě neholdují jen politici, vynikající koncert ocenil i Vlastimil Harapes nebo ředitel Správy a údržby silnic Miroslav Němec.

 

Zdroj: Regionální sdružení ODS Pardubického kraje

Ptejte se:

Zeptejte se mně, na cokoli chcete.