Ing. Ivo Toman, MBA


Hejtman přijal Nejvrdšího hasiče Evropy

Ing. Ivo Toman, MBAStalo seHejtman přijal Nejvrdšího hasiče Evropy

Nstržm. Ing. Lukáše Nováka, příslušníka Hasičského záchranného sboru ČR v Ústí nad Orlicí, přijal v pondělí 14. července 2008 hejtman Pardubického kraje Ivo Toman. Chtěl totiž osobně Lukášovi gratulovat k získání titulu „Nejtvrdší hasič Evropy". Tímto titulem se může Lukáš Novák chlubit od června letošního roku, kdy v německém Mönchengladbachu soutěžil na Mistrovství Evropy v disciplínách TFA (Toughest Firefighter Alive - Nejtvrdší hasič přežije). V konkurenci více než 250 účastníků tam porazil vítěze předchozích tří ročníků - Rakušana Herberta Krenna.


„Obdobu této soutěže jsem viděl na vlastní oči na Andrlově Chlumu u Ústí nad Orlicí, kde hasiči v těžké výstroji a s dýchacími přístroji museli co nejrychleji vyběhnout na věž zdejší rozhledny. Už tenkrát se mi tajil dech a vyslovoval jsem všem mužům odbiv. U Lukáše je ten obdiv ještě větší. Být nejlepší v Evropě, to je opravdu úspěch. A ještě více si cením toho, že Lukáš zůstal skromným klukem, co dál nasazuje svůj život při zásazích ústecké jednotky," řekl hejtman Ivo Toman.


Soutěž v Německu byla pojata jako simulace zásahu hasičů. Ti při ní mají oblečen zásahový kabát a dýchací přístroj. Musí co nejrychleji rozvinout požární hadici na délku 80 m, provést 100 úhozů kladivem do konstrukce tzv. hamer boxu, táhnout 90 kg břemeno na vzdálenost 100 m a přelézt 2,5 m vysokou zeď nebo vytáhnout hadici do třetího patra.


„Soutěž byla velmi náročná a jsem opravdu rád, že to takhle dopadlo. Je to můj životní úspěch a samozřejmě to pro mě představuje i obrovskou motivaci pro další trénink. Teď se budu připravovat světové hasičské hry v Liverpoolu, kde se na konci srpna pokusím svou pozici obhájit," řekl médiím po soutěži Lukáš Novák.


„Přeji Lukášovi vše dobré a držím palce, aby i na světové úrovni dokázal, že u nás v kraji máme skvělé hasiče a tvrdé chlapy, kteří se ničeho nebojí," dodal hejtman.

Zdroj: Pardubický kraj

Ptejte se:

Zeptejte se mně, na cokoli chcete.