Ing. Ivo Toman, MBA

Hejtman předal ceny nejlepším hasičům

Ing. Ivo Toman, MBAStalo seHejtman předal ceny nejlepším hasičům

Již 37. Mistrovství Hasičských záchranných sborů ČR v požárním sportu hostily ve dnech 1.a 2. července Pardubice. Slavnostního vyhlášení výsledků se ve středu odpoledne na atletickém stadionu na Dukle zúčastnil i hejtman Pardubického kraje Ivo Toman. Hejtman, pod jehož záštitou se závody konaly, předal těm nejlepším osobní dary – horská kola a vrtačky.

„Já sám jsem členem sboru dobrovolných hasičů v Chocni, takže velice jasně vnímám úlohu, jakou mají hasiči jak na poli zachraňování lidských životů a majetků, tak i v oblasti kulturního života obcí. Těší mě, že mohu říci, že hasiči z našeho regionu, ať už „profíci“ či „dobráci“ se se všemi zmíněnými úkoly potýkají vždy na výbornou. Spolupráce Pardubického kraje s nimi je radostí a i ty dotace z krajského rozpočtu, nad kterým se jinak snažíme držet velice pevnou ruku, se hasičům uvolňují s lehčím srdcem,“ řekl o svém vztahu k hasičům hejtman Ivo Toman.

Součástí mistrovství byly individuální soutěž i soutěže družstev. Pro jednotlivce byl připraven běh na 100 m s překážkami a  „výstup do 4. podlaží cvičné věže“. Družstva změřila své síly ve štafetě 4x100 m s překážkami a v královské disciplíně požárního sportu – požárním  útoku.

Titul mistrů republiky v požárním sportu si z Pardubic nakonec odvezli hasiči z Plzně, kteří své vítězství ozdobili rekordem ve štafetě 4x100 m s překážkami. V součtu čtyř disciplín se plzeňským podařilo porazit hasiče Moravskoslezského kraje, třetí místo obsadili hasiči z Vysočiny. Družstvo Pardubického kraje skončilo až čtrnácté.

Zdroj: Pardubický kraj