Ing. Ivo Toman, MBA


Děti v Lichkově dostaly od hejtmana počítač

Ing. Ivo Toman, MBAStalo seDěti v Lichkově dostaly od hejtmana počítač

Malá škola v severovýchodním výběžku Pardubického kraje, v Lichkově na Králicku, je od 1. října majitelem nového počítače a tiskárny. Toto vybavení dětem přivezl hejtman Pardubického kraje Ivo Toman jako poděkování za dobrou reprezentaci kraje na mezinárodní konferenci eTwinning v Bukurešti.

 

Na této konferenci šlo především o podporu dialogu a komunikace mezi různými kulturami a právě lichkovská škola tu zastupovala nejen Pardubický kraj, ale i celou Českou republiku. Děti připravily videosnímek o životě na venkově a v této malé pohraniční škole a byly za to oceněny. To si určitě naše poděkování zaslouží,“ řekl hejtman Toman. Rozhodnutí Pardubického kraje darovat škole počítač podpořil i fakt, že jde o malou vesnickou školu, které obecně mají problémy s financováním. Hodnota daru je přibližně 20 tisíc korun a děti si jej váží. „Věnovali mi nejen jejich školní tričko, ale vyrobili pro mě ze sena nádhernou veverku. Už má své výsadní právo na mou kancelář,“ usmíval se hejtman.

 

Podnět k pořízení daru dostal Ivo Toman během svým pracovních cest po kraji. Při červnové návštěvě Králicka jednal se starosty i okolních obcí a právě lichkovský starosta Zdeněk Brůna na úspěchy školy upozornil. Účast lichkovských dětí na mezinárodní konferenci totiž byla vyvrcholením úspěchů a ocenění na těchto konferencích v minulých dvou letech.

Ptejte se:

Zeptejte se mně, na cokoli chcete.