Ing. Ivo Toman, MBA


Asistentka hejtmana Petra Kotajná říká, že člověk musí mít ostré lokty, aby v politice obstál

Ing. Ivo Toman, MBARozhovoryAsistentka hejtmana Petra Kotajná říká, že člověk musí mít ostré lokty, aby v politice obstál

Co dělá asistentka šéfa kraje?
Práce asistentky je velice různorodá. Každý den je jiný a každý den je potřeba něco jiného.Většinou začínám poštou, tzn. že musím roztřídit došlé dopisy podle jejich odbornosti a předávám je buď jednotlivým radním, řediteli, vedoucím odborů nebo přímo hejtmanovi k vyřízení. S panem hejtmanem si také každé ráno upřesňujeme jeho denní program, připravuji mu podklady pro různá jednání. Vyřizuji telefonáty, mailovou poštu, domlouvám schůzky (žadatelů o schůzku je opravdu hodně a přesto se hejtman snaží všem vyhovět). Občas ho doprovázím i na některé akce, kterých se účastní a při kterých potřebuje asistenci. Jak jsem již řekla na začátku, každý den je jiný. Vše záleží na aktuálním programu pana hejtmana a na tom co je zrovna třeba.


To tedy znamená, že s ním trávíte spoustu času?
To určitě. Do práce přicházíme po sedmé hodině a většinou odcházíme kolem 16 hodiny. V úřední dny to bývá až kolem 18 hod. A někdy je potřeba pracovat i o víkendu.
 

Baví vás práce?
Práce mě velmi baví a jsem ráda, že ji můžu dělat. Je sice náročná, ale zároveň velice zajímavá. Mám možnost potkat mnoho zajímavých lidí, se kterými bych se za normálních okolností nesetkala. Ráda třeba vzpomínám na setkání s Milanem Jiráskem, předsedou ČOV. Poznala jsem ho jako velice inteligentního, příjemného a skromného člověka. Také mám možnost dozvědět se hodně zajímavých informací o Pardubickém kraji i o ostatních regionech naší republiky, navštívit různé společenské i sportovní akce... Rozhodně je to práce pestrá a nikdy není stereotypní. A navíc tu mám okruh velmi dobrých kolegů, na které se vždy mohu spolehnout a kteří pro hejtmana pracují s nadšením. Jsou to nejen kolegové, ale zároveň i přátelé.

Jaký je Ivo Toman šéf?
Je to pracovitý, čestný a neustále dobře naladěný člověk. A také naprosto „normální" politik a člověk, který je nohama na zemi a který se nikdy nepovyšuje nad ostatní. Myslím, že takových v politice mnoho není...Také vím, že má svou práci rád a na to, že je z Pardubického kraje, je velmi hrdý. Kromě své práce má rád cestování, dobré pivo a jídlo, rád sportuje - jezdí na kole, lyžuje a také je častým návštěvníkem utkání pardubických hokejistů.
Musím ještě prozradit, že pan hejtman má zvláštní způsob organizování spisů. Na jeho pracovním stole, ale i na všech volných plochách, neustále leží hromady papírů , šanonů a desek. Nesmím mu je uklízet, protože v tom zmatku má neustálý přehled a vždy přesně ví, do které kupičky má sáhnout.
Je i velice společenský, nikdy nezkazí žádnou legraci a má spoustu přátel a kamarádů. A nemůžu zapomenout ani na jeho čtyřnohého miláčka, britského kocoura.

Šla byste do politiky?
Takové ambice nemám. Nejen u pana hejtmana vidím, že je to práce velice náročná a že člověk musí mít ostré lokty, aby v politice obstál.

Co na vaši práci říká rodina?
Mám tolerantního manžela a odrostlejší děti, takže se to dá zvládnout. Samozřejmě jsou někdy chvíle (jako v každém zaměstnání), kdy musí jít rodinné povinnosti stranou, ale pak se snažím jim vše vynahradit. Příští týden se např. chystám na společnou dovolenou, kdy budeme několik dní všichni spolu a zapomeneme na všechny pracovní povinnosti.


PARDUBICVKÝ PATRIOT - PAVEL MYSLIVEC

Ptejte se:

Zeptejte se mně, na cokoli chcete.